[WPIS NR 500!] Dlaczego warto prowadzić blog?

Każdy z nas ma chwile, kiedy coś mu się nie podoba, coś denerwuje, coś by chciał zmienić. Kto żyje z takimi myślami w milczeniu, pozostaje z poczuciem braku wpływu na wydarzenia. Toteż kiedy to przeżywam – czynię sobie ulgę w ten sposób, że po prostu siadam do laptopa i dzielę się z innymi swoimi wątpliwościami. A wtedy, sądząc po powstających komentarzach, okazuje się, że wiele osób ma wątpliwości podobne do moich. 

Rozpoczynając moją przygodę z pisaniem bloga nigdy nie sądziłem, że osiągnę aż 500 (tak,  P I Ę Ć S E T  –  od teraz to już P ó Ł  T Y S I Ą C A) wpisów! I nadal zamierzam pisać (choć na pewno już niedługo…), jeżeli tylko Piotr – dr Piotr Toczyski, do którego szczerości stale apeluję – będzie mnie wspierać. Pamiętam go jeszcze jako dziesięciolatka. Ponad ćwierć wieku później jest jednym z najmądrzejszych znanych mi młodych uczonych – jednym z tych, których prace są tak już niedostępne dla mnie i resztówek mojego pokolenia. 

Drogi Piotrze! Bardzo za te pół tysiąca wpisów dziękuję! Kiedy przed pięciu laty namawiałeś mnie, bym zaczął pisać blog, miałem trzy wątpliwości. Po pierwsze, pamięć już nie taka (znaczy – marna). Po drugie, znajomość ortografii – czego nigdy nie kryłem – niedostateczna. A na koniec: komputer i internet to „terra incognita” dla człowieka urodzonego w 1929 roku. Ale namówiłeś mnie. Może w duchu czasem żałujesz, bo masz z tym wiele kłopotów; wiele – mówiąc wprost – pracy. Stwierdzam jednak – przy prawdziwej wdzięczności! – że sam chciałeś. 

Z okazji pięćsetnego wpisu kieruję też wielkie podziękowanie do Was, Drodzy Komentatorzy! Z Waszych wpisów wiele się nauczyłem. Poznałem wiele spraw, o których nie wiedziałem – lub o których miałem informacje jedynie powierzchowne. Mam nadzieję (a właściwie prośbę), że nadal będziecie mnie wspierać swoimi uwagami. Dzięki komentarzom ten blog w pewnym sensie piszemy razem. Jest w dużym stopniu naszym wspólnym dziełem. Za wszystkie komentarze (już ponad 9,4 tysiąca) – raz jeszcze szczególnie dziękuję! I może jeszcze trochę podziałajmy? 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s