Naprawdę chcecie agresywnych gimnazjalistów wśród młodszych dzieci?

Wstrząsający film o „incydencie” w gimnazjum. Obrzydliwość. Na oczach kilkunastu osób – gimnazjalistów – dziewczyna jest bita, poniżana, poniewierana. No i zaczyna się dyskusja. Zabiera głos pani minister. I władze oświaty. I prokurator. Najbardziej aktywne w biciu dziewczyny trafiają w ręce wymiaru sprawiedliwości.

A przecież to nie wyjątek. Agresja w gimnazjach jest na porządku dziennym. Trzeba coś z tym zrobić: jakieś działania psychologiczne, profilaktyka, pedagogika?

Dla mnie przerażające jest to, że gimnazjaliści – z którymi jak się okazuje dość powszechnie nie radzi sobie szkoła – mają trafić do podstawówek, między młodsze dzieci. Będą dla nich i zagrożeniem, i wzorcem osobowym. Żal mi dzieci, żal pracowników szkół. Są kompletnie nieprzygotowani na przyjęcie  bandy dojrzewających, których – a jakże – trzeba wychowywać… A żeby wychowywać – trzeba wiedzieć jak. To nie jest ogólna wiedza, to jest  s p e c j a l i z a c j a ! Powtórzę po raz enty: gimnazja to najważniejszy, ale i najtrudniejszy etap edukacji. I wychowania. Może teraz już za późno, żeby wykształcić specjalistów-praktyków od pedagogiki tego etapu dojrzewania?

Minister, która tego nie rozważa, nie rozumie i nikogo w tej sprawie nie słucha, to (przepraszam…) idiotka. Nawet jeśli słucha prezesa swojej partii – to jakoś sobie nie wyobrażam, żeby akurat tym się interesował. Wiecie, że unikam bieżącej polityki. Za stary jestem i zbyt mnie to wszystko mierzi. Tym razem jednak nie mogłem się powstrzymać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s