UE: żądam standardu misek klozetowych i klamek samochodowych!

Zmarł mój znajomy – na nowotwór jelita grubego. Gdyby wcześniej się leczył, przeżyłby. Nie wiedział, że powinien; rzecz w tym, że obecnie krwawiąc z odbytu człowiek po prostu o tym nie wie. Kiedyś były miski klozetowe, które umożliwiały kontrolę. Teraz produkują takie, że wszystko – z krwią czy bez – leci w rurę: można długo chorować i nie wiedzieć.

Pisałem o tym przed laty i ciekawe: ilu chorych już od tamtej pory zmarło przez te miski? Co zrobić – jak zmusić, by zmienili model? Gdzie jest Ministerstwo Zdrowia? Gdzie jest Unia Europejska?

Przy tej okazji sprawa bardziej elegancka: wewnętrzne klamki w samochodach. Producenci prześcigają się tu w wymyślaniu różności i jak wysiadamy, to zawsze jest problem: gdzie ta cholerna klamka? A jak jest wypadek i trzeba w popłochu gwałtownie wyskakiwać? Przeżyłem to – i pisałem już, że wszystkie klamki wewnętrzne powinny być jednakowe i proste w obsłudze. UE nie umie do tego doprowadzić? Proszę o liczby: ilu już ludzi upiekło się żywcem, bo nie umieli się na czas uwolnić z rozbitego samochodu?

Wybaczcie to rozpaczliwe wycie. Tyle głupstw się załatwia, a nie ma sposobu na tak proste rozwiązania problemów?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s