Szykujecie się już na podwyżki cen?

Jak wszyscy staruszkowie – biorę wiele lekarstw. Jakoś wierzymy, że to pomoże na starcze dolegliwości – że zmniejszą się (a może znikną?)… Byłem w aptece i ani jedno z tych lekarstw nie jest na liście darmowych leków (obiecywanej już w kampanii wyborczej przez obecną władzę). Aptekarz śmiał się z tej listy – stwierdził, że starcy tak jak dotąd będą brać od lekarzy recepty, pytać w aptece ile to kosztuje i odchodzić z receptą, ale bez leku.

Myślę, że oszukiwanie starców i takie kpienie władzy z nich to szczególna nieprzyzwoitość. Przypominam, że w PRL (zaznaczam, że nie był to system państwowy moich marzeń!) wszyscy emeryci i renciści mieli  b e z p ł a t n e  wszystkie leki. To też był błąd, bo powinna być choćby minimalna odpłatność. Wielu ludzi bowiem leki odbierało i potem wyrzucało te spośród nich, które nie okazały się konieczne. Darmochy się nie szanuje – to stara prawda.

Ale nie idziemy w stronę darmochy, tylko w całkiem innym kierunku. Rozmawiałem z kierownikiem wielkiego sklepu – z tych, które mają być objęte podatkiem. Chichocząc powiedział mi wprost: o parę groszy podniesiemy ceny i nie tylko uzbieramy na podatki, ale może jeszcze na tym zarobimy! A przed zimą mają zdrożeć też prąd elektryczny, gaz i woda. Ciekawe czy te zmiany wyrównają rodzinom dodatek „500+”? Na pewno „trzepną po kieszeni” tych, którzy pozbawieni są wielu dzieci.

Czy będziemy umieli skojarzyć to wszystko z „dobrą zmianą”?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s