Likwidacja gimnazjów ma wystraszyć nauczycieli?

Protesty fachowców na władzę w ogóle nie działają. Liczą się tylko głosy w Sejmie. A po zmianie Konstytucji już i krzyczeć nie będzie warto. (UE, jako hamulec, też trzeba rozbić – a pieniądze z Zachodu może i tak jakoś wyciśniemy). Tak więc nie słuchając fachowców ogłoszono decyzję o reformie oświaty i likwidacji gimnazjów.

Co to znaczy? Nastąpi wprowadzenie nabuzowanych, infantylnych i niewychowanych „byczków” do podstawówki – do dzieci, nad którymi będą się pastwić i którym będą fatalnym przykładem. Bałagan, czas „przejściowy”, pakowanie się, przymiarki – potrwają rok.

Przez ten rok trzeba dużo mówić na ten temat. Może minister edukacji w końcu dowie się, co to jest „rozszczepienie dojrzewania” i jakie są problemy psychologiczno-wychowawcze w tym okresie. Pisałem o tym. Od lat, w oparciu o wiedzę auksologiczną i seksuologiczną, rzeczowo uzasadniam dlaczego gimnazjum nie wolno wprowadzać do podstawówki. Problemem trzeba się zająć nie likwidując gimnazja, ale je doskonaląc.

Gdyby minister edukacji i jej doradcy z tajnych „debat” poczytali i pomyśleli, to nie zaprojektowaliby takiej decyzji. (Kto to w ogóle był – jakieś nazwiska?)

Chyba że chodzi o coś innego? Reorganizacje są w taktyce tej władzy (przykład: wymiar sprawiedliwości). Czy nie jest tak, że zapowiadając zasadniczą zmianę, zapowiada się zwolnienie wszystkich etatów i angażowanie na nowo? Oczywiście już nie tych samych – choćby i byli najlepsi. Zawsze przecież znajdzie się „miernych ale wiernych”. Czy to nie chodzi o zastraszenie? „Nauczycielko, nie podoba się? Zmiany niedobre? Uważaj, bo będziemy na nowo obsadzać stanowiska. Nie chodź na manifestacje, bo będziesz szukać nowej pracy, a może i zawodu”?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s