Ułaskawienie Romana Polańskiego: chyba już czas na petycję do Prezydenta RP!

Obejrzałem w telewizji „Piaskiem po oczach”. Gościem był minister sprawiedliwości. Było to smutne doświadczenie i szlag mnie mało nie trafił. Nigdy bowiem nie zapomnę tego widowiska z wyprowadzaniem lekarza (od stołu operacyjnego?) w kajdanach – i oświadczenia w telewizji, że ten pan więcej już nikogo życia nie pozbawi: 

Minister („sprawiedliwości”!) mówi coś takiego  P R Z E D  P R O C E S E M  i  W Y R O K I E M ?!  I nie tylko nie ponosi za to odpowiedzialności, ale też dostaje prawa, które porównać można tylko z Berią?

Teraz minister pastwi się (po latach) w telewizji nad Romanem Polańskim. Jeden z największych Polaków w świecie od kilkudziesięciu lat ponosi drakońskie konsekwencje za czyn dwuznaczny. Jak dwuznaczny? Oceńcie sami: prawo watykańskie – czyli to, co powinno obowiązywać w Polsce (zwanej nieraz obrazowo „watykańską kolonią”) dopuszczało wówczas seks od 12 roku życia. Zmienił to dopiero dwa lata temu papież Franciszek i dopiero teraz „wiek zgody” w Watykanie to 18 lat. To tylko jedna z ilustracji dwuznaczności tamtej sytuacji.

Może moglibyśmy napisać zbiorowo do prezydenta Dudy o ułaskawienie Polańskiego w Polsce? Może i byłoby to wbrew prawu, ale Duda już publicznie wbrew prawu ułaskawiał. Mógłby dla równowagi dokonać i tego prawdziwego aktu sprawiedliwości w stosunku do Polańskiego. Nie wiem jak to się załatwia – rzucam ten pomysł z nadzieją, że ktoś go porządnie zrealizuje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s