Kto nosi krótkie spodnie w tym sezonie: dziewczęta czy chłopcy?

Pisałem ostatnio o przemianach obyczajów. Jest jeszcze jedno wspomnienie – które zresztą zawsze nachodzi mnie kiedy oglądam sportowców.

Owóż pół wieku temu żaden sportowiec – a nawet po prostu chłopak – nie ubrałby się w portki do kolan. To widać zresztą na starych filmach: Boniek i jego drużyna grali w bardzo kusych porteczkach. A jedynie gracze „Dynamo Moskwa” paradowali wtedy w takich prawie spódnicach: do kolan, bardzo luźnych. Spodenki dłuższe – ale i tak znacznie krótsze niż te rosyjskie – nazywano zjadliwie „dynamówami”. Pamiętam że mnie kiedyś chłopcy wykpili, bo miałem dłuższe nogawki (gdzie im tam było do „dynamówek”…).

W tamtych czasach w takich spodenkach (których nikt jednak „dynamówami” czy „dynamówkami” nie nazywał) chodziły dziewczęta. Jak teraz widzę stroje dziewcząt to podziwiam – wtedy żadna nie odważyłaby się wyjść w miejsce publiczne w tak krótkich spodniach. Ale fakt, że większość z nich wygląda fajnie – nawet jak na gust starca.

Ot, tak się zmienia moda. Raz chłopcy, raz dziewczęta mają krótsze nogawki. Tyle że dawniej terror mody był straszny: nie było odważnych, by modę naruszać. Zmiany odbywały się powoli. A teraz? Moda może się zmienić lada moment i chłopcy nogawki skrócą, a dziewczęta wydłużą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s