Smoleńsk? Jestem za pomnikiem Lecha Kaczyńskiego. A przeciwko: wrzawie, jarmarkowi i zawłaszczaniu ofiary przez jedną opcję.

Jestem wstrząśnięty tym, co oglądałem (nie dało się unikać!) w ostatnich dniach. Jestem wstrząśnięty tą hucpą, jarmarkiem – chamstwem i wrzawą. Mnie zawsze uczono, by zmarłych czcić w ciszy i szacunku! Co wspólnego z ofiarami życia ma to wszystko, co się wyczynia?

Od początku tej strasznej tragedii budzi mój sprzeciw  Z A W Ł A S Z C Z A N I E  ofiary Smoleńska przez jedną – wrzaskliwą opcję. Tam przecież poza Kaczyńskim i Błasikiem et consortes zginęli ludzie całkiem innej opcji. Czy im się nie należy szacunek? Jarudze- Nowackiej, Szmajdzińskiemu, Przewoźnikowi – że wymienię pierwszych z nasuwającej się mnie listy? Ich śmierć – ich ofiara – została pokryta jedną, wrzaskliwą, agresywną bandą.

Chciałoby się powiedzieć: „Ciszej nad tą trumną!”. Oddajcie zawłaszczoną pamięć pozostałych! I jeszcze: przestańcie w pośpiechu produkować tandetę. Tablica pamiątkowa z Krakowskiego Przedmieścia zawiera oblicze, hmm… uniwersalne. To może być każdy (i ja też). Ta postać w niczym nie przypomina Lecha Kaczyńskiego! I tak na marginesie – jak się nazywa autor tego „dzieła”? Żaden prawdziwy artysta nie chciał się podjąć tego dzieła?

A tak na koniec: ja jestem Z A pomnikiem na Krakowskim. Upór pani Prezydent Miasta jest mi małostkowy i akurat na miarę tych krzykaczy i awanturników. Pomnik Poniatowskiego już wędrował – mógłby powędrować znów gdzieś. Nie brak dostojnych miejsc. A tak przy okazji: jak byłem dzieckiem, to słyszałem często kpiny, że wielki duński rzeźbiarz Bertel Thorvaldsen trochę zakpił, gdy zrobił z ułana rzymskiego wojownika…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s