W Puszczy polecą wióry czy jednak nie?

„Dzień dobry, Andrzeju

W czwartek przekazaliśmy Premier Beacie Szydło Twój podpis pod apelem o ochronę całej Puszczy Białowieskiej. Był jednym ze 120 000 podpisów osób domagających się tego, co Ty – uratowania naturalnej, dzikiej Puszczy. To ogromna liczba, ale też dopiero początek. Dalej zbieramy głosy poparcia, bo wierzymy, że silny głos społeczeństwa w sprawie obrony naszego dziedzictwa przyrodniczego nie będzie mógł zostać zignorowany. Dlatego jeśli znasz kogoś, kto jeszcze się nie podpisał apelu do Premier Szydło, przypomnij mu koniecznie adres: kochampuszcze.pl.

Niestety nad Puszczą bezustannie wisi widmo drastycznego zwiększenia wyrębu. Jedna decyzja ministra środowiska Jana Szyszki może sprawić, że w Puszczy polecą wióry – znikną tysiące drzew rosnących nawet w miejscach, w których – zgodnie z porozumieniem między Polską a UNESCO, nie powinna być prowadzona żadna wycinka. Ingerencja człowieka zniszczy nie tylko drzewa, ale przede wszystkim przerwie naturalne procesy, które stanowią o tym, że Puszcza jest tak wyjątkowa.

(…)

Greenpeace Polska”

To fragment listu jaki dostałem w sprawie Puszczy. Jeśli dojdzie do wycinki, to osobliwy byłby leśnik z ministra środowiska. Na razie zawdzięczamy mu tunele na autostradach. „Ekrany” powodują, że jedziesz w tunelu i nic nie widzisz kilometrami (ktoś dobrze na tym zarobił…).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s