Uzupełnicie moją kolekcję płyt CD? Chcę ją przekazać dalej kompletną.

Pamiętacie, jak pytałem – co najlepiej zrobić z winylami i płytami CD, żeby żyły? Nie wspomniałem wtedy jednego elementu mojej kolekcji. Otóż przez kilka lat prenumerowałem płyty z muzyką klasyczną wydawnictwa DeAgostini. Nie robię kryptoreklamy, bo już tej serii nie wydają. A nawet więcej: jak mnie poinformował telefonicznie „konsultant” (sprzedawca?) – żadnej muzyki już nie wydają. A szkoda.

Było to ponad 60 zeszytów, a w każdym mały a ciekawy folderek i 10 płyt. Uzbierało się więc tego ponad 600 płyt! Mam jedno zastrzeżenie: głównie francuska muzyka (nawet mało znana), a mało muzyki wschodniej. Na przykład z polskich kompozytorów tylko Fryderyk Chopin (którego zresztą nie wszyscy w świecie uważają za Polaka). Mało muzyki rosyjskiej czy czeskiej. No trudno.

Teraz, „u schyłku”, zastanawiam się: komu to zapisać? Mnie się marzy, by na przykład Biblioteka Miejska w Gorlicach zrobiła taką wypożyczalnię, a lokalny „Uniwersytet Trzeciego Wieku” robił wieczory muzyczne i tym sposobem namawiał do słuchania.

Ale mam problem: brak mi jednej płyty. Albo ktoś mi „podprowadził”, albo gdzieś zgubiłem. Na ponad 600 płyt – akurat mój ulubiony koncert skrzypcowy Mendelssohna. Oczywiście mam inne nagranie, ale jednak żal mi tego, że piękna kolekcja jest okaleczona. Stąd mój apel: jeżeli ktoś z moich czytelników ma tę płytę (zeszyt nr 14, Mendelssohn Vol. 1, płyta III), to ozłocę jak mi przyśle kopię! Taka prośba…

Adres już kiedyś podawałem: Andrzej Jaczewski, Ropki, 38-316 Wysowa.

A korzystając z okazji – rzeczony koncert:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s