Chyba warto walczyć o tę Puszczę?

Moim marzeniem było leśnictwo. Zdecydował wstręt do matematyki: była na leśnictwie, nie było na medycynie. Nie jestem więc leśnikiem. Mimo to kiedy otrzymałem zaproszenie do złożenia podpisu pod listem w obronie Puszczy Białowieskiej, podpisałem. Organizacja Greenpeace twierdzi, że Puszcza Białowieska jest zagrożona. Nie muszę być leśnikiem, żeby pomysł wielokrotnego zwiększenia wycinki drzew z Puszczy Białowieskiej wzbudził mój sprzeciw.

Autorzy petycji piszą tak: „Minister środowiska może wkrótce podjąć decyzję o wielokrotnym zwiększeniu wycinki drzew z tego wyjątkowego lasu. Oznacza to, że Puszcza zamieni się w zwykłą plantację drzew i straci swój niepowtarzalny, naturalny charakter. Podpisz petycję do premier Beaty Szydło i pomóż ocalić Puszczę. Im więcej nas będzie, tym większa szansa, że uda się ją uratować! Tutaj możesz podpisać petycję: www.kochampuszcze.pl„. Można też znaleźć petycję na Facebooku i na Twitterze.

Mnie dodatkowo motywuje brak zaufania do ministra Jana Szyszko, choć to profesor nauk leśnych. Przypominacie sobie problem ekranów przy autostradach? Kiedy o tym napisałem na Twitterze, odpowiedział ówczesny minister transportu Sławomir Nowak. Stwierdził, że ekrany są dziełem decyzji z poprzedniej kadencji, a konkretnie właśnie ministra Szyszko. Ten nic na to nie odpowiedział, więc tak pewnie jest.

Petycję więc podpisałem. Oczywiście jak dotąd wszystko wskazuje na to, że ta władza kompletnie lekceważy opinię społeczną. Lekceważy też opinie instytucji, gremiów, autorytetów. Pewnie nawet miliony podpisów w obronie Puszczy Białowieskiej nic nie dadzą, bo profesor Szyszko i tak Puszczę wytnie (potrzeba przecież pieniędzy na przedwyborcze obietnice, choćby na część…). Mimo to chyba warto podpisać? 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s