Wielka Orkiestra, Caritas i Czerwony Krzyż: co wybieracie?

Mimo zmasowanego ataku – raz jeszcze (ostatni?) udało się Owsiakowi zorganizować z sukcesem Wielką Orkiestrę. Okazuje się, że społeczeństwo jednak jest odporne na pohukiwania, pogróżki i propagandę.

Owsiak nie jest z „mojej bajki”. Miałem kiedyś okazję zetknąć się z nim osobiście – daleki jestem od zachwytów. Jego styl, to jakieś pobudzenie, gonitwa, wrzaski… Ale ludzie, zwłaszcza młodzi, to lubią. Przypomina mi się Kotański. Był podobny. Pamiętacie jego pomysły? Dlaczego tylko (czy tylko?) tacy nieco dziwni ludzie mają sukcesy – potrafią porwać tłumy? Pamiętam wspaniałego lekarza doktora Thiele – jako pierwszy w Polsce powiedział, że młodzi Polacy ćpają. I praktycznie z tym walczył. Stracił pracę, a potem zaszczuty popełnił samobójstwo. Kotańskiemu się udawało – a Thielemu nie. Dlaczego to styl Kotańskiego i Owsiaka przynosi sukces?

Przy okazji walki z Owsiakiem wychwalano Caritas. Rozumiem – jako konkurencję. I nie miałbym nic przeciwko Caritasowi, gdyby był on poddawany kontroli państwowej, skarbowej, tak jak Owsiak. Niestety, pamiętam dwa opisy prasowe obrzydliwych przekrętów. Nie było procesów o zniesławienie, więc chyba prawdziwe? A byłyby tylko dwa? Dopóki więc operacje Caritasu nie podlegają niczyjej kontroli (bo kontrola biskupia to żadna kontrola), to dla mnie Caritas nie istnieje.

Wołam natomiast: gdzie jest Polski Czerwony Krzyż, członek niezwykle zasłużonego Międzynarodowego Czerwonego Krzyża? MCK to organizacja o niebywałym autorytecie – na jego znak przerywano nawet działania wojenne. Czy jego lokal na Mokotowskiej istnieje jeszcze? Czy też wszystko zmierza ku przejęciu go przez Caritas?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s