Czy oszuści, którzy kłamali przed wyborami, wierzą w Boga?

Pan Duda zaprosił przedstawicieli różnych wyznań. Ględził do nich – wzywał i wychwalał Boga i „bogowierców”. Mówił mętnie, ale zrozumiałem, że patriotą może być tylko ktoś, kto wierzy w Boga („Bóg, Honor, Ojczyzna” itp.). A my – ateiści? Odmawia nam patriotyzmu? Spycha nas do podziemia? Zaprasza tylko wierzących? Nas nie zaprasza. Czyli – druga kategoria? Komuniści, złodzieje, ciemny lud i gorszy sort?

Upominam się, bo ateistów, agnostyków i ludzi, którzy nad tym się nie zastanawiają, jest bardzo dużo. Nie wiem czy tak w głębi świadomości nie większość? Gdyby ludzie wierzyli w Boga, w zbawienie, żyłoby się nam wspaniale. A tak nie jest. Czy oszuści, którzy kłamali przed wyborami i dlatego wygrali (minimalną większością – nie zapominajmy!) wierzą w Boga? Nie boją się Sądu Ostatecznego?

A tak poza tym. Jak wierzący (szczęśliwy – jeżeli naprawdę wierzy!) postępuje godnie, to dlatego, że wierzy w nagrodę wieczną. A ateista? Dlaczego nie jest kłamcą, oszustem, kanciarzem, mordercą (sprawa śmierci Barbary Blidy!)? Bo jest  p r z y z w o i t y m  c z ł o w i e k i e m  – a nie dla nagrody, w którą nie wierzy.

Gdyby pan Duda był przyzwoitym człowiekiem – gdyby mu Kaczyński pozwolił – to powinien teraz zaprosić do Pałacu ateistów, agnostyków itp. I też im dziękować za patriotyzm -którego zresztą nie uprawiają dla nagrody.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s