Niepokoi mnie otoczenie wodza i jego „drużyna”

Nie byłem ostatnio – już dość dawno – wielbicielem Platformy. Ale Kaczyński też wiedział, że jest skrajnie niepopularny i nadal by wybory przegrywał. Co do Szydło jako kandydatki na premiera, to nie mam pojęcia – nie miał nikogo lepszego? Bo myślę, że wysuwając Dudę ani przez chwilę nie myślał, że to on wygra i zostanie prezydentem.

Dobrze pamiętam rządy PiS sprzed paru lat. Niepokój mój budzi oszustwo wyborcze Kaczyńskiego: schował tych strasznych „Trzech Jeźdźców Apokalipsy”. Macierewicz, Kamiński i Ziobro budzą przecież grozę, kiedy wspomni się ich działania.

Kaczyński nie mówił, co tak naprawdę zamierza. A obietnic nierealnych zgłaszał na pęczki. Niepokoi mnie otoczenie wodza i jego „drużyna”: czy naprawdę nie ma lepszych, mniej skompromitowanych ludzi?

Walka o Trybunał nasuwa podejrzenia, że Kaczyński ma zamiar działać bez żadnych hamulców. Przyjął postawę dwóch znanych „mafii”: partii komunistycznych i Kościoła katolickiego. Tam też niezwykle sprytnie stwarzano sytuacje, w której kto inny decyduje (sekretarz partii czy kapelan-spowiednik), a kto inny reprezentuje i ponosi konsekwencje (prezes, dyrektor, monarcha…).

Mój niepokój budzi brak jasnej wizji: do czego ten frustrat – autentyczny dyktator – dąży? Niektórzy mówią: „dajmy czas, poczekajmy, popatrzmy”. Tak. Tylko czy nie będzie za późno? Czy można będzie wyhamować tryumfalistów psychopatów? Jak na razie to poza obcięciem „kominowych” poborów w spółkach jednak nie widzę w tych rządach nic atrakcyjnego.

W Polsce potrzebne są gruntowne zmiany. Nie może postępować rozwarstwienie ekonomiczno-społeczne. Nie może panować brak perspektyw życiowych młodych (te 500 złotych przy braku mieszkania dla młodych – to kpina). Jak wiadomo – jestem bardzo stary. Cudów nie ma, pożyję już niedługo. Ale młodych mi żal.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s