Biskupi, okażcie miłosierdzie imigrantom!

Jestem wstrząśnięty zachowaniem rodaków w sprawie imigrantów.

Pisałem już nieraz, co sam widziałem i o czym słyszałem od naocznych świadków: o kolosalnej pomocy jakiej zaznaliśmy. A teraz ten naród – Mój Naród, który zaznał tyle życzliwości i pomocy – zachowuje się egoistycznie i wprost po chamsku! Pani premier wykłóca się o…  D W A  T Y S I Ą C E  imigrantów? Że za dużo? Aleśmy wychowali sobie społeczeństwo! Wstyd mi.

Biskup Gulbinowicz twierdzi w liście do Prezydenta, że Polacy to 95% katolików. Jeśli tak, to na naszych oczach odbywa się spektakl: jacy to miłosierni są owi (95%) wyznawcy religii, która właśnie miłosierdzie deklaruje jako podstawę wyznania.

Może więc teraz biskupi – tak niekiedy aktywni – zabiorą głos? Gdzie Wasze „miłosierdzie”? Może zarządzicie, że każda parafia ma przyjąć jedną imigrancką rodzinę? Każda parafia bez trudu mogłaby zaopiekować się imigrantami. Pokazać w praktyce co to jest miłosierdzie. Przecież oni nie przyjadą tu po jałmużnę. Oni chętnie pójdą do pracy. Tylko trzeba im to zorganizować.

Jeżeli parafia, na której terenie mieszkam, przyjmie rodzinę imigrantów – to przekażę na pomoc dla nich pięć tysięcy złotych. I mimo że nie-katolik, to włączę się w zbiórkę środków, w opiekę.

Biskupi, nie stać Was na to? Za dużo? Czy w ogóle „nie wasz interes”?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s