Po rozmowie z Newsweekiem na razie z dumą oglądam Polaków w Metropolitan Opera.

Mój wywiad z Newsweeka wywołał dużą reakcję: prawie 4 tysiące udostępnień przez Facebook. Było też ponad 800 komentarzy do omówienia wywiadu na Tokfm.pl (i kolejnych 15 tysięcy udostępnień omówienia na Facebooku) oraz wiele innych reakcji: na Twitterze, w NaTemat.pl, na stronach Frondy i TV Republika.

Doradźcie: czy trzeba jakoś reagować? Bo były i listy napastliwe, i niesprawiedliwe… No, ale też na tym polega prawdziwa wolność (potrwa pewnie do października…). Na razie więc: szacunek dla wszystkich – dla tych napastliwych autorów też!

Tymczasem: przed chwilą na telewizyjnym kanale Kultura zakończyła się transmisja „Eugeniusza Oniegina” z Metropolitan Opera. Główne role śpiewało dwóch Polaków! I to jak śpiewali i jak wspaniale grali. Nawet marne dekoracje nie zaszkodziły (bywają gorsze – takie czasy!). Z naszych Wielkich Rodaków jestem niezwykle dumny! Jak to jest, że w kraju głuchoty i ciemnoty artystycznej rodzą się – i rozwijają! – talenty na miarę światową? Penderecki, Górecki… To dopiero jest ciekawy problem psycho-socjologiczny…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s