Po co urzędującemu prezydentowi jazda autobusem po wioskach?

Szerzy się opinia, że tegoroczna kampania wyborcza jest szczególnie agresywna i niekulturalna. Może tak musi być, że dopiero w ostrej walce wyborczej obnażają się obrzydliwe korupcje i nadużycia? Takie „oczyszczanie” może i byłoby dobre, choć przygnębiające i wprost obrzydliwe. Ale co jeżeli jednak życie u szczytu władzy takie właśnie jest? Już nie wiem co lepiej – wiedzieć o tym, co się dzieje – czy tkwić w nieświadomości, skoro i tak jesteśmy bezradni?

Mnie razi kampania Komorowskiego. Nie dlatego, bym go uważał akurat za czarną postać. Przeciwnie – wiem o nim dużo z przeszłości, z harcerstwa. Głosowałem na niego i będę głosował (a nawet w poprzednich wyborach rozwiesiłem po wsi „plakaty wyborcze” go polecające).

Jednak razi mnie, gdy  U R Z Ę D U J Ą C Y  P R E Z Y D E N T  zniża się do poziomu licznych nieznanych (mniej czy więcej) kandydatów. Im wszystko wolno – zweryfikują ich wyborcy. Ale prezydent urzędujący nie powinien w ogóle prowadzić kampanii wyborczej. On ma co robić i niech zajmuje się sprawami państwowymi – a nie na wzór kontrkandydatów jeździ autobusem po wioskach. Kampanią urzędującego prezydenta była jego kadencja. Przez lata urzędowania mieliśmy szansę go poznać i poznaliśmy. Żenuje mnie gdy prezydent zachowuje się choć trochę podobnie do nikomu nie znanych kandydatów. Myślę, że debata w drugiej rundzie, z przeciwnikiem wybranym już jakąś znaczącą ilością głosów, byłaby wystarczająca.

Choć tak w ogóle to marzy mi się wybór w pierwszej turze – bo szkoda wysiłku Komorowskiego na drugą. I szkoda pieniędzy, które nas to kosztuje!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s