Cywilizowani ludzie powinni mieć staroświeckie miski klozetowe.

Teraz przed Świętami dostajemy fury reklam. Dostałem reklamę sklepów Leroy Merlin ze zdjęciami (między innymi) misek klozetowych. Piszą: hit cenowy – oferta specjalna. Niedrogo – dwie i pół stówki. Ale chyba ważniejsze: „odpływ poziomy”. Nie bardzo wiem, co to znaczy. Może to właśnie owa półeczka, o której pisałem dwa lata temu: by wrócić do starej konstrukcji misek klozetowych? O stary model misek apelowali od dawna też liczni gastrolodzy. Może wreszcie skutecznie? Niestety, zdjęcia przedstawiają miski klozetowe zamknięte, więc nie wiadomo. 

Przepraszam czytelników za temat, ale kiedyś (dawno) byłem lekarzem i nawet o takich „nieprzyzwoitych” sprawach zawodowo rozmawiałem. Chodzi o kontrolę kału. Szczególnie nowotwory przewodu pokarmowego, jelita grubego, jako pierwszy objaw uchwytny charakteryzują się krwawieniem – i przez to zawartością krwi w kale. Każdy człowiek powinien kontrolować swoje wydaliny – W C Z E S N E  R O Z P O Z N A N I E  D O M I E S Z K I  K R W I w stolcu może spowodować konsultację lekarską i przez to zwiększyć szansę na wyleczenie.

Niestety, obecnie kontrola stolca jest niemożliwa. Zapanowała moda na miski klozetowe typu „kolejowego” – i człowiek nie widzi co wydala. Może krwawić dłuższy czas i tego nie zauważyć! Kiedyś były miski „z półeczką”: zanim spuściło się wodę, można było kał skontrolować. Takiej kontroli powinno się dokonywać stale. Dziś jest to już niemożliwe. Świadomi cywilizowani ludzie powinni wyrzucić na złom te cholerne miski „kolejowe” i zainstalować staroświeckie – ale jak ważne.

Do napisania tego zdopingowała mnie tym razem informacja, że bliska mi osoba ma nowotwór jelit. Może gdyby nie było tego tragicznego nieporozumienia trwającego już kilkadziesiąt lat (!), to wczesniej by trafiła do leczenia? 

Nie jestem jedynym, który porusza ten temat. Ostatnio w telewizji słyszę dużo o walce z nowotworami. Mówi się o „karcie onkologicznej”, o programie walki z nowotworami. Może jednak zaczniemy od tego, że Leroy Merlin wprowadzi do sprzedaży miski klozetowe „z półką” i pokaże je w reklamie otwarte?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s