Jest pomysł na biznes, ale kiedy ktoś go porządnie zrealizuje?

Przed laty pisałem już o tym – przez te lata nic się w tym względzie nie zmieniło… Chodzi mi o zabezpieczenie staruszków (sam takim jestem) przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Mnie się marzy, by starsze osoby (szczególnie żyjące samotnie – lub chociażby przebywające samotnie przez wiele godzin, kiedy rodzina jest w pracy) były zabezpieczone na wypadek jakiegoś nieszczęścia.

Marzy mi się, by można było zaopatrzyć się w bransoletkę z elektronicznym urządzeniem alarmowym. Takie urządzenie mogłoby być podłączone do jakichś odbiorników – i w wypadku nieszczęścia – sygnalizować alarm.

Kilkoro z moich rówieśników miało takie przygody: upadek, złamanie kości, ciężki uraz… Bywało (nierzadko!), że nie byli w stanie dotrzeć do telefonu i wezwać pomocy. Niekiedy przeleżeli tak wiele godzin, aż przyszedł ktoś z rodziny – czy wprost przypadkowy gość.

To, co dzieje się w dziedzinie elektroniki, jest dla mnie (i być może mojego pokolenia) wprost niewyobrażalne. Te uniwersalne aparaty telefoniczne, podręczne komputery: smartfony i laptopy! Skonstruowanie alarmowych bransoletek nie jest dla współczesnej techniki zadaniem trudnym (tak sobie wyobrażam). Firma, która uruchomiłaby taką produkcję, niewątpliwie mogłaby dobrze na tym zarobić. Takie urządzenie na pewno miałoby powodzenie – kupowaliby je bliscy swoim staruszkom, a nawet sami starcy mogliby sobie to kupić.

Apeluję więc: fachowcy, elektronicy: pomyślcie o tym! Opracujcie takie urządzenie. I rozpowszechnijcie!

A przy okazji: Staruszkowie! Instalujcie aparaty telefoniczne tak, by można z nich korzystać w sytuacji alarmowej, kiedy nie można się podnieść z podłogi. Wiem, co piszę. Znam i wypadki z urazem, który uniemożliwił dosięgnięcie telefonu stojącego za wysoko. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s