Uprośćmy ortografię!

W telewizji przypomnieli złośliwie jak Prezydent RP przy wpisie do jakiejś księgi zrobił przed laty błąd ortograficzny (zamiast „ból” napisał „bul”). Miód na moje serce! Poruszyłem już kiedyś na moim blogu ten problem: po co nam „ó”, „rz”, „ch”? „Wpadka” Prezydenta bardzo mnie umocniła w moim poglądzie:  U P R O Ś Ć M Y   O R T O G R A F I Ę !!!

Wracam teraz do swojej „idee fixe” – czcząc przy tym ideę Jana Brzechwy, który regularnie co parę lat apelował o reformę ortografii. Przypominam to więc trochę i w ramach kultu Jego pamięci.

Poprzednio najpierw było na ten temat ponad 400 wypowiedzi czytelników: http://www.tokfm.pl/blogi/cicer-cum-caule/2012/12/po_co_nam_w_pisowni_rz_ch_o_apeluje_o_zmiane_ortografii_w_imie_kultu_jana_brzechwy_dla_ulatwienia_zycia_dzieciom_i_z_okazji_swiat/1

Później kolejne 40: http://www.tokfm.pl/blogi/cicer-cum-caule/2013/01/po_co_nam_w_pisowni_rz_ch_o_polonisci_od_lat_ucza_polskiego_tak_ze_nie_wiemy_/1

Wiem, wiem – rozlegną się znowu protesty. Może i inwektywy. Ale ja, dokąd będę żył, będę o to co jakiś czas apelował. Co też czynię.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s