Podpisując „Stop pedofilii” jesteś za likwidacją edukacji seksualnej. Czy to sprytne oszustwo też skończy się tysiącami podpisów?

W Tok FM nadano długą rozmowę red. Hanny Zielińskiej z mgr Wojciechem Ronatowiczem. Pomijam już, że w programie wielokrotnie mnie wspominano (no, miło) i cytowano moją nową książkę „Seksualność dzieci i młodzieży”. Przede wszystkim: było wiele ciekawych i mądrych twierdzeń (niestety, akurat wtedy był ćwierćfinałowy mecz mundialu, też wspaniały!).

Jeżeli kogoś interesowałaby ta audycja, to może ją sobie odtworzyć w internecie tutaj: http://audycje.tokfm.pl/audycja/105 (pod hasłem „Krótka historia wychowania seksualnego”).

W nawiązaniu do audycji – odnoszę wrażenie, że nastąpiła jakaś ofensywa kato-ortodoksów. Pisałem już, że – jestem przekonany – większość tych, którzy podpisali „Deklarację wiary”, jej nie czytała. Teraz tą samą metodą zbiera się podpisy pod akcją „Stop pedofilii”. Ale w treści jest żądanie… likwidacji edukacji seksualnej w szkołach (dodajmy, że i tak szczątkowej)! Jest to chyba po prostu sprytne oszustwo. Jak ktoś czyta, że to przeciw pedofilii, to oczywiście podpisuje. I tym samym nazbierają tysiące podpisów; pewnie głównie starych „moherów”, które o oświacie, edukacji – a zwłaszcza edukacji seksualnej – nie mają pojęcia. Ale przecież już sama liczba podpisów się liczy…

Przykro mi. Nie chciałbym dożyć agresji, podziału społeczeństwa, wojny religijnej. Jak będzie wyglądać powszechna dyskusja społeczna, skoro nawet w telewizji elity nie potrafią dyskutować kulturalnie? Niedawny przykład: poseł Senyszyn i poseł Jaworski w programie „Piaskiem po oczach (4 lipca).

A propos: poseł Jaworski to ten, który zainspirował i kieruje w Sejmie zespołem do walki z ateizacją kraju. Pomyślmy: czy mógłby powstać analogicznie zespół do walki z chrystianizacją? Przykro.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s