„Polski podatnik będzie się składał na wypłaty dodatków emerytalnych dla Żydów poszkodowanych przez niemiecki nazizm oraz rosyjski komunizm”? Mnie to ani nie przeraża ani razi.

Ostatnio dostałem list od znajomego. Przesłał mi tekst, który do niego dotarł.

” Jeśli to prawda a nie przedwyborczy bełkot opozycji, to nie wiem, czy to jest na pewno mój Kraj? Okazuje się, że nasz kraj nie ma pieniędzy na leczenie Polaków i musi im podwyższać wiek emerytalny, tak, aby ludzie pracowali do śmierci, ale ma środki na wypłacanie po 100 euro miesięcznie (około 420 zł) i to dożywotnio, tym obywatelom Izraela, którzy zostali zaklasyfikowani, jako poszkodowani na ziemiach polskich w latach 1939 – 1956.

Oznacza to, że polski podatnik będzie się składał na wypłaty dodatków emerytalnych dla Żydów poszkodowanych przez niemiecki nazizm oraz rosyjski komunizm. Można tylko podejrzewać, że przyznanie takiego świadczenia było wynikiem rozmów na szczeblu rządowym. Wiadomo już po co między innymi odbywały się sesje wyjazdowe polskiego rządu w Izraelu.

Wyjaśniło się też, dlaczego obywatele Izraela od dawna szturmują nasze ambasady, aby uzyskać polski paszport. Nasze władze wydają polskie paszporty bardzo szybko chętnie i radośnie. Jakże inaczej wygląda obsługa Polaków w zdominowanych przez Żydów konsulatach i ambasadzie USA. Odpowiednia ilość odmów wizowych potrzebna do utrzymania obowiązku wizowego a więc de facto upokarzania Polaków wizami, jest najlepszym tego dowodem.

Zasiłek dla Żydów będzie przysługiwał tym obywatelom RP, którzy udokumentują swój pobyt w obozie koncentracyjnym czy w getcie, ale również tym, którzy ucierpieli w czasach Stalinizmu – o ile tacy istnieli. Uwzględnia się też osoby, które nie były poszkodowane, ale po prostu ukrywały się z jakiegoś powodu.

Co ciekawe, dowody na prześladowania ma dostarczać między innymi izraelskie Muzeum Holokaustu w Yad Vashem. Uzgodniono, że nasz polski Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych zobowiązany został do akceptacji każdych świadectw prześladowania, nawet ustnych.

W praktyce oznacza to, że będziemy im płacić dożywotnie dodatki do emerytur. Teraz już jasne jest, dlaczego tak cicho na ten temat w polskojęzycznych mediach, to po prostu mogłoby oburzyć Polaków, którym wmawia się, że nie ma pieniędzy na niepełnosprawne dzieci. Okazuje się, że na wypłaty dla Żydów pieniędzy jednak wystarczy.

Informacja o tym, że będziemy płacić obywatelom innego państwa i to na ich rachunki zagraniczne jest niewątpliwie bulwersująca, ale może to pozwoli w końcu uzyskać zielone światło dla bezwizowego ruchu do USA, chyba, że nie będzie to traktowane przez Izrael, jako forma odszkodowań, których od dawna domagają się od nas Żydzi. „

Odpowiedziałem:

Drogi Panie Redaktorze! Mnie to ani nie przeraża ani razi… Może jestem Żydofilem… Oni mieli wielkie zasługi. Kiedyś Anna Radziwiłł zapytała mnie: jak by znikli wszyscy Żydzi z naszej historii, kultury, nauki, literatury – to co by zostało? To oczywiście przesada. Ale, Panie Redaktorze: miasta i miasteczka galicyjskie (znam, bo tu żyję) to głównie pożydowskie budynki. Myśmy to przejęli, dziś mieszkają już któreś pokolenia – a nigdy im za te nieruchomości nie zapłaciliśmy. Bo – prawdę mówiąc – nie było komu…

W ogóle to  w s z y s t k o  mi się przestaje podobać; antysemitów u nas nie brak. Jak państwo może Kościołowi w Funduszu Kościelnym zwracać miliony (grube!) w znacznej części oparte na oszustwie – to te zapomogi dla Żydów (ilu?) wydają mi się symboliczne. / Jaczewski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s