Oto moja nowa książka: ‚Seksualność dzieci i młodzieży. Pół wieku badań i refleksji’

Mam pierwsze egzemplarze mojej – chyba ostatniej – książki. Tytuł to ostatecznie: „Seksualność dzieci i młodzieży – pół wieku badań i refleksji”. Wydawnictwo: warszawski Difin.

Książkę tę, jako pewne podsumowanie mojej działalności (tym razem głównie naukowej – ale nie tylko) napisałem kilka lat temu. Niestety, jeden wydawca powiedział mi wprost, że książka ma wydżwięk antykościelny (że niby głoszę poglądy „sprzeczne”) i on się nie będzie narażał. Inni nie byli tak szczerzy.

Ale książka wreszcie wyszła. Pewnie jest to jakiś ewenement: 85-letni staruszek wydaje dzieło… no, jakoś tam naukowe. Jeżeli piszę „jakoś tam”, to dlatego, że forma jest bardziej popularna, chwilami prawie beletrystyczna. Nie zmienia to faktu, że ja rzeczywiście głoszę poglądy nie powszechnie akceptowane. Na starość, kiedy nie jest mi tak łatwo pisać – nie warto już pisać książki, w której są tylko poglądy powszechnie akceptowane. Warto „wsadzić kij w mrowisko” i napisać nawet takie treści, które mogą budzić wątpliwości, a może i sprzeciw.

Moją przedostatnią książkę – podręcznik do „przysposobienia do życia w rodzinie” napisany wraz ze Zbigniewem Izdebskim – skutecznie zablokowano. Nie zaistniała w szkołach (mimo dobrych recenzji) i poszła na przemiał. Tam decydowało nazwisko autorów – bo nie treści – ale działanie było skuteczne. Czy tak będzie i tym razem? Czy jednak książka zaistnieje i wywoła (o czym marzę)  R Z E C Z O W Ą  dyskusję? Zobaczymy.

Na razie prezentuję okładkę – i komunikuję, że takie „dzieło” zaistniało. A co będzie? Zobaczymy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s