Zmieniając wyroki sądu przepisami zbliżamy się do zamykania bez wyroku przeciwników politycznych. A w ogóle to kto ogłaszając amnestię nie pomyślał jak zabezpieczyć społeczeństwo?

Wydaje mi się groźnym – jeżeli dziś, to może także kiedyś w przyszłości – lekceważenie wyroków sądowych. W aureoli najwyższych władz państwowych! Bo jak raz sięgniemy po legalizację administracyjnego zmieniania wyroku sądu – to można będzie kiedyś np. zamykać bez wyroku przeciwników politycznych czy ideologicznych. Myślę, że za taką sytuacją – gdyby zdobyli władzę – kibole, naziści już przebierają nogami. A i w dwudziestoleciu ostatnim też mieliśmy próbki naginania prawa (chirurg w kajdankach, prowokacja Leppera).

Wyrok sądowy powinien być świętością i żadna okoliczność nie upoważnia, by go administracyjnie zmieniać, naginać.

A uwolnienie zbrodniarza, który miał cztery wyroki śmierci? Ktoś wtedy powinien pomysleć, że amnestia spowoduje za ileś tam lat jego wyjście   N A   W O L N O S Ć. I ktoś powinien zastanowić się – wtedy! – jak zabezpieczyć społeczeństwo przed możliwą przecież recydywą.

Kto powinien – a nie pomyślał? Gdzie był Parlament a w nim posłowie prawnicy? Nikt się nad tym wtedy nie zastanowił. Oj, chciałbym wiedzieć (personalnie) kto to wtedy był Ministrem Sprawiedliwości? A przewodniczącym sejmowej Komisji Sprawiedliwości?

U nas ciągle odpowiedzialność za głupie regulacje prawne się rozmywa. Nie wiadomo, kto za to odpowiada. No a jak się nie odpowiada, to i nie warto się zastanawiać!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s