Tylko starcy mogą ocenić, że doczekaliśmy w porównaniu z historią wspaniałych czasów!

No i znów Nowy Rok! W moim życiu – o ile dobrze liczę – to 84-ty. Zawsze nastraja to do refleksji, wspomnień. Trudno spamiętać wszystkie – kilka (kilkanaście?) było z harcerzami w Ropkach. Był już rytuał – tradycja. Sąd nad starym rokiem, koncert w opuszczonej cerkwi (z płyt winylowych). Ognisko… A teraz? No, kilku przyjaciół ma pra-wnuki! Tego nie było. Jak się ten świat zmienia. Na lepsze? Nie wiem…

Dla mnie pięknym prezentem na Nowy Rok była wiadomość, że Krakowski Rynek został uznany za najpiękniejszy na świecie! Ja też tak sądzę – no, nie wszystkie rynki znam. Tylko – czy Krakowiacy potrafią pieścić to swoje cudo? Czy mogliby zabronić reklam – wszelkich?! Czy nie widzą, że to tak szalenie szpeci? No i proszę: takie masowe koncerty to róbcie na stadionach, zostawcie Rynek romantykom, miłośnikom staroci. Nie wiem jak to jest w „realu”; ale jak zobaczyłem zdjęcia w TV – przykro mi się zrobiło. Apeluję: macie takie cudo – uszanujcie ten Rynek!

Jak tak zaapelowałem, to naszła mnie refleksja… Ja stale o coś apeluję i, zdaje się, żaden apel nie odniósł skutku. Może nie warto? Może nie mam racji?

Jak by nie było, to wszystkim Czytelnikom mego bloga, wszystkim Znajomym chcę życzyć, by ten Nowy – 2014 – rok był szczęśliwy i wolny od awantur, afer, walk wewnętrznych, nienawiści itp. Może to możliwe?

A specjalnie – to życzenia i podziękowanie za obsługę blogów (przecież ktoś to robi?!). A osobliwie i szczególnie to inicjatorowi mego bloga – mojemu redaktorowi, który cierpliwie poprawia moje błędy ortograficzne, uzupełnia niekiedy wspaniałymi informacjami, ilustracjami. Ujawnię: to dr Piotr Toczyski – też kiedyś „mój” harcerz!

Więc wszystkim – Najlepszego Nowego Roku! Tylko starcy mogą ocenić, że jednak, mimo wszystko doczekaliśmy innych – chyba w porównaniu z historią jednak wspaniałych – czasów!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s