Muzułmanie, Żydzi i myśliwi: to jak zabijają zwierzęta nijak ma się do rzeźni! Choć też jest torturą.

W telewizji wybuchła dyskusja z Muzułmanami (i Żydami?) o rytualny ubój. Nie znam się na tym, ale wiem, że jest to wredne czepianie się szczególików – a niedostrzeganie wielkiego problemu! 

Czy już nikt nie pamięta materiałów na temat handlu bydłem i koniami, transporcie i mordowaniu w rzeźniach? Staramy się o tym nie myśleć jedząc kotlety. A to dopiero jest piekło! Może by tak obrońcy zwierząt i wrogowie rytualnego uboju jednostek (na własny użytek! – nie na handel) zainteresowali się, jak się odbywa  M A S O W E  torturowanie zwierząt w transporcie a potem w ubojni! 

Ja tam Muzułmanom sprzyjam (tym polskim… – i Żydom też!). I nie robiłbym z tego problemu. Jest ich tak niewielu, że i ten ubój dotyczy jednostek. (Ale: każdy ubój jest torturą). 

A tak z „podobnej beczki”: zawsze miałem za złe myśliwym mordowanie zwierząt. Nie reagowałem – mam wielu przyjaciół, co tu biegają po lesie z fuzją, ale imponują mi znajomością przyrody. I otóż usłyszałem bardzo mądrą wypowiedź myśliwego – a skądinąd Prezydenta RP: myśliwy zabija zwierzę najbardziej humanitarnie jak można. To się nijak ma do rzeźni! Myśliwi uczą się trafiać tak, by jednym strzałem zabić. I robią tak. Jak któryś nie trafia i „knoci” sprawę – to ma kłopoty; i zmuszają go do szkolenia, wysiłku, uwagi! I pomyślałem: żebyśmy tak mogli wszystkie zwierzęta uśmiercać w tak humanitarny sposób! 

Wegetarianie na pewno moralnie mają rację. Tylko że ten świat zbudowany jest od podstaw („PRAWO NATURALNE”) na okrucieństwie, walce i niszczeniu słabszego. Często z konieczności – bo by żyć, drapieżnik musi zabijać… 

Ale po co jeszcze do tego zakłamanie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s