Minister transportu odpowiedział mi i przyznał rację w sprawie ekranów. Panie Ministrze, czy sześć lat na zmianę przepisów poprzedniej ekipy to za mało? Płacimy haracz i szpecimy kraj!

Znów jechałem autostradą. I znów: ekrany. Na poprzedni wpis na ten temat dostałem na Twitterze odpowiedź od ministra transportu Sławomira Nowaka. Dziękuję, byłem dumny – sam Minister mi odpowiedział i przyznał rację! Rozumiem to tak: Ekrany w wielu miejscach są bez sensu, ale jest to spadek po ministrze Janie Szyszko. On przeprowadził takie zarządzenia i choć obecna ekipa nie znajduje sensu w tym, co jest – zmiana zarządzeń nie jest prosta. Ale pracują nad tym.

 

 

Pięknie. Tyle że na odcinku Kraków-Tarnów (naprawdę, patrzyłem uważnie) ekrany stoją (lub właśnie budują je) w miejscach zupełnie bez sensu. Czy sześć lat, by zmienić głupie (czy tylko głupie…?) przepisy poprzedniej ekipy to za mało? Czy musimy płacić taki haracz i szpecić kraj na dodatek? Czy naprawdę nic nie można zrobić?

Po poprzednim wpisie na temat ekranów było ponad pięćdziesiąt komentarzy – autorzy popierali moje wątpliwości. Czy my, obywatele, jeżeli jeszcze na dokładkę mamy rację (przyznaje to Minister Nowak) nic nie możemy?

A tak „z innej beczki”: przecież hałas w miastach – na przykład w Warszawie na Marszałkowskiej – jest nieporównanie większy! I co? Nie mieszkają tam ludzie? Wytrzymują? Może więc ta ochrona, także zabudowań, to jednak kosztowna i szpecąca przesada?

Proszę sprawdzić: na trasie Kraków-Tarnów ekrany są i poza zabudowaniami! Dobrze, że na starość mało podróżuję, bo pewnie by mnie szlag trafił. Tak się jakoś na te ekrany uczuliłem…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s