Nie odbierajcie ogródków działkowych starym ludziom! Są ważne dla ich higieny i emocji. Niech pazerni „kapitaliści” budują gdzie indziej.

Od pewnego czasu toczy się dyskusja na temat ogródków działkowych. Odnoszę nieprzeparte wrażenie (obym się mylił…), że jest to nagonka amatorów atrakcyjnej ziemi w miastach. Fakt – ziemia ta jest cenna.

Nie można jednak pozwolić na to, by pazerni, bezwzględni i bezduszni bogacze pożerali wszystko, co chcą i co im tylko przysporzy – i tak zawrotnych – dochodów. Myślę, że już – na przykład w Warszawie – zrobili dostatecznie dużo szkód, budując wieżowce tam, gdzie tylko im się zachciało. Bez planu, jakiegoś porządku urbanistycznego. (Mnie się one nie podobają – ale nie mój gust tu ważny…).

Wracam do działek. Zastrzegam – nigdy ani ja, ani nikt z moich bliskich nie mieliśmy działki. Moja reakcja nie ma żadnego podtekstu osobistego. Ale znam działkowców, kilku. To wszystko starzy ludzie. Swe ukochane działki pielęgnowali dziesiątki lat. To jest ich bardzo ważny element relaksu, ale i pracy fizycznej (a więc higieny), a przede wszystkim emocji. Nie odbierajcie im tego! Niech ci pazerni „kapitaliści” budują gdzie indziej.

A tak przy okazji: czy te paskudztwa-wieżowce to buduje się w Warszawie według jakiegoś planu urbanistycznego? Czy może – jak dość dadzą, to budują gdzie chcą? (Oby NIE!).

Hm… Dobrze być starcem. A szczególnie nie mieszkającym już w Warszawie. Nawet na ukochanym Żoliborzu. Ale na wsi – w górach!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s