Tytuł „Po Prostu” powinien podlegać ochronie kulturowej lub historycznej. Tomasz Sekielski robi dobry program, ale mógłby pod inną nazwą.

Oglądałem wczoraj program Tomasza Sekielskiego „Po Prostu ” w programie TVP 1. Lubię tego Autora, oglądałem (podobne) „Czarno na białym”. 

Mam jednak dwie uwagi:

„Po Prostu” to historyczny i ważny tytuł pisma, które w roku 1955 i 1956 – ja wiem? – chyba przygotowało w jakimś stopniu przewrót „pażdziernikowy” i dojście Gomułki do władzy. To było ważne pismo, niezależnie od tego, co Gomułka wyprawiał później. Myślę, że tytuł powinien podlegać jakiejś ochronie kulturowej czy historycznej. Pan Redaktor i Jego współpracownicy mogą tego nie wiedzieć. (A tak melancholijnie: jak dawno to było…? Coś, co dla mojego pokolenia było tak ważne, jest zupełnie nieznane współczesnym…). 

I druga uwaga. Poruszał Pan Redaktor bardzo ważny problem seksu osób niepełnosprawnych. Pełna moja akceptacja i szacunek! To bardzo ważny problem. Tu akurat mamy spore osiągnięcia: zawsze cieszy mnie, kiedy widzę Mego Ucznia i Przyjaciela Zbyszka Izdebskiego. Tylko… to za ważny problem, by poruszać go w minutowej migawce. Zasługuje na wyczerpujące omówienie – panel, debatę. No, ale może dobre i to!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s